Odpowiedź :
Odpowiedź:
1
A)3/5=0.6 0,6>0,5
B)=1/4=0,25 0.25=0,25
C)1/2=0,5 0,5<0,7
D)<18/25=0,72(bo 25*4 to 100 a 18*4 to 72 czyli wychodzi 72 setnych) 0.72<0,75
2
Nie potrafię
3
Jabłka 1 1/5 = 1,2 = 1 kg i 200g 2,50(bo 1 kg) + 0,50(bo 200g)=3zł
Gruszki 2 1/2= 2,5= 2kg i 500g [3,90*2] (bo 2 kg po 3,90 za 1kg) + [3,90/2] (bo 500g to połowa z 1kg a 3,90 jest ceną za 1kg) =9,75zł
3zł (jabłka) + 9,75zł(gruszki) = 12,75zł(cały zakup)
20zł(kwota dana) - 12,75zł(kwota do zapłaty) = 7.25zł(kwota reszty)
4.
5/8 • 2,2 - (0,5)² =5/8*22/10- 0,25(bo 0,5²=0.25) = 1375/1000- 0,25 = (ponieważ zamieniłem na dziesiętny ułamek-->) 1,375-0,25=1,125