Dane dużo punktów ale oczekuje odpowiedzi dobrej

Odpowiedź:
zad 1
n=2
h=6,62⋅10⁻³⁴J⋅s
e=1,6⋅10⁻¹⁹C
ε0=8,85⋅10⁻¹²F/m
τ2=e²/2*ε0*n*h
τ2=(1,6⋅10⁻¹⁹C )²/2*8,85⋅10⁻¹²F/m *2*6,62⋅10⁻³⁴J⋅s
τ2=11*10⁵m/s
zad2
n1=1
n2=2
eV=1,6*10⁻¹⁹J
Eₙ=-13,6eV/n²
E1=-13,6eV
E2=-13,6eV/2²
E2=-3,4eV
E=-3,4eV-(-13,6eV)
E=10,2eV
E=10,2*1,6*10⁻¹⁹J
E=16,32*10⁻¹⁹J
E=h*c/λ
λ*E=h*c
λ=h*c/E
λ=6,62⋅10⁻³⁴J⋅s *3*10⁸m/s /16,32*10⁻¹⁹J
λ=1,22*10⁻⁷m
zad3
n1=2
n2=4
eV=1,6*10⁻¹⁹J
E1=-13,6eV/2²
E1=-3,4eV
E2=-13,6eV/4²
E2=-0,85eV
E=-0,85eV+3,4eV
E=2,55eV*1,6*10⁻¹⁹J
E=4,08*10⁻¹⁹J
λ=6,62⋅10⁻³⁴J⋅s *3*10⁸m/s /4,08*10⁻¹⁹J
λ=4,87*10⁻⁷m