👤

.Pan Kowalski zarabia miesięcznie 2460 zł netto. Ile płaci podatku według stawki 18%?

proszę o szybką odpowiedź ​


Odpowiedź :

Szczegółowe wyjaśnienie:

2460 netto = 82 procent.

1 procent = 30

30 × 18 = 540

540 + 2460 = 3000

3000 : 100 = 30

30 × 18 = 540 .

Pań Kowalski zarabia brutto 3000 złotych .

Podatek 18 procent jaki płaci to 540 złotych .

Po odjęciu od 3000 podatku 540 złotych mamy kwotę netto 2460 .

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

18%×2460=0,18 ×2460=442,80 zł ---podatek