👤

oblicz cisnienie jakie wywiera cialo na powierzchnie 4m2 jezeli jego ciezar wynosi 16N
zad 2
oblicz gestosc cieczy jezeli sila wyporu wynosi 200 niutonów a objętość wypartej cieczy jest rowna 2m3


Odpowiedź :

Odpowiedź:

zad 1

P = F/S

P = 16N / 4[tex]m^{2}[/tex]

P = 4 Pa

zad 2

d = m/ V

F = m * g

m = F / g

m = 200 N / 10 N/kg

m = 20 kg

d = 20 kg / 2 m^3

d = 10 km / m^3