👤

szybko potrzebuje na dzis

Ile wynosi energia kinetyczna pojazdu o masie 882,4 kg poruszającego się z prędkością 66,3 km/h?

Wynik wyrażony w kilodżulach zapisz z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku bez jednostki.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Dane                               Obliczyć                             Wzór

m = 882,4 kg                   Ek = ?                                Ek = m*v²/2

v = 66,3 km/h

zamieniamy km/h ⇒ m/s

66,3 km/h = 66,3*1000 m/ 3600 s = 18,42 m/s

Obliczamy Ek

Ek = m*v²/2

Ek = 882,4 kg*(18,42 m/s)² / 2

Ek = 149697,57 J

Ek = 149,69