👤

Oblicz pracę, jaką wykonuje dźwig, który powoli podnosi ze stałą prędkością element konstrukcyjny działając siłą 4000N na wysokość 20 metrów.​

Odpowiedź :

Dane:

F = 4000N

s = 20m

Szukane:

W = ?

Wzór:

[tex]W = F \times s[/tex]

Obliczenia:

[tex]W = 4000 \times 20 = 80000J = 80kJ[/tex]

Myślę że pomogłem ;)

Odpowiedź:

Dane                                     Obliczyć                         Wzór

F = 4000 N                          W = ?                              W = F*s

s = h = 20 m

Rozwiązanie:

W = F*h

W = 4000 N * 20 m

W = 80000 J

W = 80 kJ

Odp. Dźwig wykonał pracę o wartości 80 kJ