👤

Pani Ania kupiła 0,75 m materiału, którego cenę obniżono o 40%. Zapłaciła 54 zł. Ile kosztował 1 metr materiału przed obniżką? Wybierz właściwą odpowiedź spośród podanych.
A. 120 zł
B. 135 zł
C. 90 zł
D. 180 zł


Odpowiedź :

Odpowiedź:

54 zł - 60%

x - 100%

60x - 5400

x - 90 zł -> cena za 0,75m materiału przed obniżką

90:3=30 zł 0,75:3=0,25m

0,25*4=1m 30*4 = 120 zł

Odpowiedź A

Odpowiedź:

B.135zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

D180zł - za dużo

C90zł - za mało

120 * 0,40 = 48

135 * 0,40 = 54