Po umieszczeniu kawałka złota w naczyniu z wodą poziom wody się podniósł. Oblicz na podstawie rysunku gęstość złota.

Odpowiedź:
Dane Obliczyć Wzór
m = 38,64 g d = ? d = m/V
V = 2 cm³
Rozwiązanie
d = m/V
d = 38,64 g / 2 cm³
d = 19,32 g/cm³
Odp. Gęstość złota wynosi 19,32 g/cm³