👤

Oblicz stężenie molowe jonów wodorowych:
a) w roztworze HF o stężeniu 0,2 mol/dm3 (a=10%),
b) w roztworze HNO2 o stężeniu 0,001 mol/dm3 (a=36%),
c) w roztworze HNO3 o stężeniu 0,5 mol/dm3 (a=100%)


Odpowiedź :

Witaj :)


Rozwiązanie w załącznikach

Zobacz obrazek CHEMIK97
Zobacz obrazek CHEMIK97