👤

matematyka z plusem klasa 5 podręcznik str 168 zad 7
Kilogram bananów kosztuje 4.20zł. Ile kosztuje 0,75kg
bananów.
b) Pani wiesia za 0,35kg szynki zapłaciła 9,94zł. Ile złotych kosztuje 1kg szynki.
Z góry dzięki za pomoc


Odpowiedź :

Odpowiedź:

a) 4.20 : 4 = 1.05 zł   4.20 - 1.05= 3.15 zł
b) 9.94 : 7 = 1.42 zł    1.42 * 20 = 28.4 zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

Mam nadzieję, że pomogłem.
Liczę na naj :)