Odpowiedź :
Odpowiedź:
Ag2O
mAg= 108u×2= 216u
mO= 16u
mAg2O= 216u+ 16u= 232u
zawartość % srebra
232u --------- 100%
216u --------- xg Ag
xg Ag= 216u × 100%/ 232u
xg Ag= 93,10%
zawartość % tlenu
x% O= 100% - 93,10%
x% O= 6,9%
Wyjaśnienie:
Odpowiedź:
Ag2O
mAg= 108u×2= 216u
mO= 16u
mAg2O= 216u+ 16u= 232u
zawartość % srebra
232u --------- 100%
216u --------- xg Ag
xg Ag= 216u × 100%/ 232u
xg Ag= 93,10%
zawartość % tlenu
x% O= 100% - 93,10%
x% O= 6,9%
Wyjaśnienie: