👤

W odległości 3m od źródła dźwięku natężenie jego wynosi 10-6W/m2. Ile wynosi natężenie dźwięku w odległości 12m od źródła?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Natężenia dźwięku w odległościach R1 i R2 :

I1 = P/S1 = P/(4·π·R1²)              i            I2 = P/S2 = P/(4·π·R2²)

I2/I1 = (R1/R2)² = (3/12)² = (1/4)² = 1/16  -  natężenie dźwięku zmaleje 16-krotnie.

I2 = I1/16 = 10⁻⁶/16 = 6.25·10⁻⁸ W/m²

Wyjaśnienie: Powinno być dobrze, liczę na naj:))