👤

HELP PLZ SZYBKO ZADANIE W ZAŁĄCZNIKU​

HELP PLZ SZYBKO ZADANIE W ZAŁĄCZNIKU class=

Odpowiedź :

1. W tlenku węgla (II) na 12 unitów węgla przypada 16 unitów tlenu.

mCO = mC + mO

mC = 12 u

mO = 16 u

mCO = 12 u + 16 u

2. Stosunek masowy tlenu do węgla w tlenku węgla (II) wynosi 4:3.

mC = 12 u

mO = 16 u

mO / mC = 16u / 12 u => 4 : 3

3. Zakładając, że mamy próbkę tlenu węgla (II) o masie 56g, możemy obliczyć, że zawarty w próbce węgiel ma masę 24 g.

Mc = 12 g/mol

Mo = 16 g/mol

Mco = 28 g/mol

28 g CO --- 12 g C

56 g CO --- x

x = 24 g C

On Studier: Inne Pytanie