nie usuwaj cię pls to ważne dam naj pls te dwa zad

Odpowiedź:
zad.6
v=s/t
s= v*t
t1= 45min = 0,75h
v1= 60km/h
s1= 60km/h*0,75h= 45km
t2= 0,5h
v2= 75km/h
s2= 0,5h*75km/h= 37,5km
Odp. Pani Kasia przebyła większą odległość.
zad.
s= 1310mil = 2 108km
t1 = 138h
t2= 123h
v1 = 2108km/138h= 15,2km/h = 8,2kn
v2 = 2108km/123h= 17,1km/h = 9,2kn
v2-v1=v
9,2kn-8,2kn= 1kn
odp. Prędkość zwiększyła się o 1 węzeł.
Szczegółowe wyjaśnienie: