👤

Zad. 1 Oblicz pracę, jaką wykonały siły elektryczne, przemieszczając ładunek 3C między końcami przewodnika, jeżeli napięcie między tymi końcami wynosi 12V. Zad. 2 Napięcie między końcami przewodnika wynosi 4,5V. Jaki ładunek przeniosły między tymi końcami siły elektryczne, jeżeli wykonały one pracę 90J? Zad. 3 Przez poprzeczny przekrój przewodnika przepływa w ciągu 1 minuty ładunek 120C. Oblicz natężenie prądu w tym przewodniku daje najj​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

zad 1

Dane: Szukane: Wzór:

q - 3C. W - ? W = q • u

U - 12V

W = 3C • 12V = 36W

zad 3

Dane: Szukane: Wzór:

q - 120C I - ? I = q/t

t - 1 min/60s

I = 120C/60s = 2A