Odpowiedź :
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
1)
a= 5m/s²
V₀=0m/s
t=5s
s=?
s=½at²= ½*5*25= 125/2=62,5 m
2)
t=15s
v=45m/s
s=v*t=15*45=675 m
3)
t=10s
a=5m/s^2
v=?
a=v/t
v=a*t
v=5*10=50 m/s
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
1)
a= 5m/s²
V₀=0m/s
t=5s
s=?
s=½at²= ½*5*25= 125/2=62,5 m
2)
t=15s
v=45m/s
s=v*t=15*45=675 m
3)
t=10s
a=5m/s^2
v=?
a=v/t
v=a*t
v=5*10=50 m/s