Pomocyyyyyyyyyyooojjj

Rz=1/(1/R1+1/R2+1/R3)
Rz=1/(1/2+1/8+1/4)
Rz=1/(4/8+1/8+2/8)
Rz=(8/7) Ω
U=Rz*I
U=3,5*8/7
U= 4 V
V1=V2=V3=U
I1=U/R1
I1=4/2
I1=2 A
I2=U/R2
I2=4/8
I2=0,5 A
I3=U/R3
I3=4/4
I3=1 A
5)
Rz=R1+R2
Rz=2+4
Rz=6 Ω
I=U/Rz
I=12/6
I=2 A (wskazanie amperomierza)
V1=I*R1
V1=2*2
V1=4 V (napięcie na R1)
V2=I*R2
V2=2*4
V2=8 V (napięcie na R2)