👤

Rozwiąż:
mH2SO4 =
mNO2 =
m 2CaSo4 =
m 3K2O =
m 2 Mg(OH)2 =
m 2C2O5OH =
Plis potrzebuje na jutro


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Masa molowa

mH2S04= 1u*2+32u*1+16u*2= 66g/mol

mNO2= 14u*1+16u*2= 46g/mol

m2CaSO4=(40u*1+32u*1+16u*4)*2=272g/mol

m3K20= (39u*2+16u*1)*2=188g/mol

m2Mg(OH)2= (24u*1+16u*2+1u*2)*2=116g/mol

m2C2O5OH= (12u*2+16u*5+16u*1+1u*1)*2=242g/mol

Wyjaśnienie:

Mam nadzieję, że o to chodzi