👤

BŁAGAM O PILNE POMOC DAM NAJ!!!
zad1
Rowerzysta jedzie z prędkością 24km/h w ciągu dwóch kwadransow pokona....

zad2 Kto porusza sje szybciej?
samochód osoby jadący z prędkością 60km/h czy motocykl poruszający się z prędkością 20 m

zad3
ile potrzeba czasu aby przejechać 120 km z prędkością 30km/k

zad4 oblicz
pieszy idzie z prędkością 12km/h ile cassu potrzebuje żeby przejść 18 km


Odpowiedź :

Odpowiedź:

zad 1
kwadrans = 15 min x 2 = 30 min = 0,5 h
s = v x t
s = 24km/h x 0,5h
s = 12 km

zad 2

20m/s = 20 1/1000km / 1/3600 h = 20 x 1/1000km x 3600/1 h = (skracamy zera) 2 x 1/1km 36/1h = 72 km/h

72 km/h > 60km/h

zad 3
t = s/v
t = 120 km / 30 km/h
t = 4h    (skracamy kilometry i dzielimy oraz spisujemy godziny)

zad 4

t = s/v

t = 18km / 12km/h

t =  1,5 h

mam nadzieję że pomogłem trochę czasu spędziłem wiec liczę na naj. Pozdrawiam