👤

jaką droge pokona rowerzysta jadący 2h z prędkością 64 km na h

Odpowiedź :

t=2h

v=64km/h

s=?

s=v*t

s=64km/h * 2h=128km

s=128km

Odpowiedź:

Dane:

t = 2h

v = 64 km/h

Szukane:

s = ?

Wzór:

s = v*t

Obliczenia:

s = 64km/h * 2h = 128km

ODP: Rowerzysta pokona 128km.