👤

Oblicz zawartość procentową C, H i O w oktanolu

Odpowiedź :

oktanol ; C8H17-OH

mC₈H₁₇OH = 8*12u+17*1u+16u+1u=130u

mH= 18*1u=18u

%H=18/130*100%=14%

Odp. Wodór stanowi 14 % oktanolu .