Odpowiedź :
Fe2S3 - siarczek żelaza (III)
skład procentowy:
cały związek waży 2*56 + 3*32 = 208 g/mol co stanowi nasze 100%
więc zawartość procentowa żelaza wynosi: %Fe ≈ 54%
a zawartość procentowa siarki wynosi: %S = 100% - %Fe = 100% - 54% = 46%
stosunek masowy [tex]\frac{mFe}{mS} = \frac{112}{96} = \frac{14}{12} = \frac{7}{6}[/tex]