👤

Jeden metr kwadratowy pewnej wykładziny kosztuje 24 zł. Szerokość tej wykładziny wynosi 2,5 m. Ile zapłacimy za 1,5 metra bieżącego tej wykładziny?
proszę o szybką pomoc:((​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

24:2=12

24+12=36

Szczegółowe wyjaśnienie:

jeden metr 24zł

1/5 metra 12zł

dodajemy i gotowe

┏┓ OK!

┃┣━┓

┛┣━┃

⠀┣━┃

┓┣━┃

┗┻━┛

Proszę naj