👤

W pewnym trapezie o wysokości 8 cm jedna z podstaw ma długość 6 cm, a druga jest od niej o 5 cm krótsza. Ile wynosi pole tego trapezu?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

Zobacz obrazek KSS73
h= 8cm. a= 6cm. b= (6cm- 5cm) 1cm. P = 1/2* (a+b) * h. P = 1/2 * 7cm* 8cm= 3,5* 8cm= 28cm2

On Studier: Inne Pytanie