Odpowiedź :
Odpowiedź:
Wypisujemy nasze dane:
[tex]d=1000kg/m^3[/tex]
[tex]V=0,05m^3[/tex]
Szukana:
[tex]m=?[/tex]
Wzór na gęstość:
[tex]d=\frac{m}{V}[/tex]
Przekształcamy wzór, aby mieć wzór na masę:
[tex]d=\frac{m}{V} |*V\\m= d *V[/tex]
Podstawiamy nasze dane do otrzymanego wzoru:
[tex]m= 1000 * 0,05 = 50kg[/tex]
W razie pytań pisz kom ;)
Mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem pytanie i jest dobrze :D
Pozdrowionka i powodzonka :)