Proszę o pomoc w obliczeniu tego zadania (obliczenia też muszą być)

Odpowiedź:
16 * 30 000 = 480 000 cm = 4800 m = 4,8 km
24 minuty = 0,4 h
[tex]\underline{V = \frac{4,8}{0,4} = 12 \frac{km}{h}}[/tex]