👤

W czasie gotowania wody przez spiralę czajnika elektrycznego przepłynął ładunek 850 C. Natężenie prądu wynosiło 4,5 A. Jak długo trwało gotowanie wody?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

q=850C

I=4,5A

I=q/t

t=q/I

t=850C/4,5A

t=188,89s