👤

Ciało ma masę 8 kg. Gdy przez 4 s działała na nie stała siła, jego prędkość zmniejszyła się z 20m/s do 5m/s. Jaka siła działała na to ciało?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

m=8kg

t=4s

v1=20m/s

v2=5m/s

Δv=v2-v1

Δv=(5-20)m/s

Δv=-15m/s

a=Δv/t

a=-15m/s /4s

a=-3,75m/s²

F=m*a

F=8kg*(-3,75m/s²)

F=-30N

Wyjaśnienie: