Odpowiedź :
Odpowiedź:
m=5kg
F↑=F↓+15N
F↑=m(g+a)
F↑=5kg(10m/s²+a)
F↓=m(g-a)
F↓=5kg(10m/s²-a)
5kg(10m/s²+a)=5kg(10m/s²-a)+15N
50N+5kg*a=50N-5kg*a+15N
50N+5kg*a-50N+5kg*a=15N
10kg*a=15N
a=1,5m/s²
Odpowiedź:
m=5kg
F↑=F↓+15N
F↑=m(g+a)
F↑=5kg(10m/s²+a)
F↓=m(g-a)
F↓=5kg(10m/s²-a)
5kg(10m/s²+a)=5kg(10m/s²-a)+15N
50N+5kg*a=50N-5kg*a+15N
50N+5kg*a-50N+5kg*a=15N
10kg*a=15N
a=1,5m/s²