Proszę szybciutko o odpowiedź

wzór na przyspieszenie:
a=[tex]\frac{Vk-Vp}{tk-tp}[/tex]
Dane a)
Vp= 0[tex]\frac{m}{s}[/tex]
Vk=10[tex]\frac{m}{s}[/tex]
tp=0s
tk=20s
a=[tex]10\frac{m}{s} - 0\frac{m}{s}:20s-0s[/tex]
a=[tex]10\frac{m}{s}:20s[/tex]
a=0,5 [tex]\frac{m}{s^{2} }[/tex]
Dane b)
Vp=10m/s
Vk=0m/s
tp=80s
tk=120s
a= 0m/s-10m/s:120s-80s= -0,25 m/s2