Odpowiedź:
[tex]F_w=5N[/tex]
Wyjaśnienie:
[tex]V_z=500cm^3=500*\frac{1}{1000000}m^3=0,0005m^3[/tex]
[tex]d=1000\frac{kg}{m^3}[/tex]
[tex]g=10\frac{N}{kg}[/tex]
[tex]szukane:F_w[/tex]
[tex]F_w=d*V_z*g[/tex]
[tex]F_w=1000\frac{kg}{m^3}*0,0005m^3*10\frac{N}{kg}=5N[/tex]