👤


1. Oprocentowanie na lokacie rocznej w pewnym banku wynosi 3,5 %. Wpłacono na tę lokatę 3000
zł. Jaki
będzie stan konta po roku? ( na teraz)


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Bez podatku belki

3000+3000*3,5%=3000+3000*0,035=3000+105=3105zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

Z podatkiem belki

Odsetki wynoszą

81%(3000*3,5%)=0,81*(3000*0,035)=0,81*105=85,05

Stan konta po roku:

3000+85,05=3085,05zł

On Studier: Inne Pytanie