👤

Fizyka!!! Tylko szybko i dobrze.

Koło rowerowe o promieniu 60 cm obraca się 3 razy na sekundę, oblicz szybkość punktów na opinie oraz częstotliwość ruchu.

Musze to wysłać dział na ocenę więc nie zrobi to ten ko serio umie​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

r = 0,6 m

T = 1/3 s

f =1 / T = 3 Hz

v = 2*pi*r*f

v=2*3.14*0.6*3= 11,304 m/s

Wyjaśnienie:

To że obraca się 3 razy na sekundę z treści zadania samo w sobie mówi że częstotliwość jest 3 Hz, a okres to odwrotność częstotliwości.

Szukana prędkość to prędkość liniowa, więc z wzoru na nią skorzystałem.