👤

Lotka jest rzucona poziomo z szybkością 10 ms w kierunku środka tarczy odległej o 2,4 m
(a) O ile poniżej zamierzonego celu lotka trafia w tarczę?


Odpowiedź :

Odpowiedź:

v=10m/s

s=2,4m

v=s/t

t=s/v

t=2,4m/10m/s

t=0,24s

y=gt²/2

y=10m/s²*(0,24s)²/2

y=0,29m