Do 20:00 muszę wysłać. HHELP.

Odpowiedź:
a) Miejsce w kratce to 8cm bo 5cm+3cm=8cm
P=[tex]\frac{(a+b)h}{2}[/tex]=[tex]\frac{(5+8)4}{2}[/tex]=[tex]26cm^{2}[/tex]
b) Miejsce w kratce to 5,5cm bo 2,5cm+1cm+2cm=5,5cm
P=\frac{(a+b)h}{2}=[tex]\frac{(2,5+5,5)3}{2}[/tex]=[tex]12cm^{2}[/tex]
c) MIejsce w kratce to 5cm bo 7cm-2cm=5cm
P=\frac{(a+b)h}{2}=\frac{(7+5)4}{2}=[tex]24cm^{2}[/tex]
Szczegółowe wyjaśnienie:
Proszę :)
P=(a+b)•h/2
1) a= 5cm
b=8cm (5cm + 3cm)
h= 4cm
P=(5+8)•4/2
P=52/2
P=26cm²
2) a= 2,5cm
b= 5,5cm (2,5+1+2)
h=3cm
P=(2,5+5,5)•3/2
P=24/2
P=12cm²
3) a= 5cm (7-2)
b= 7cm
h= 4cm
P=(5+7)•4/2
P=48/2
P=24cm²
/ dzielenie
• razy
mam nadzieję że pomogłam :))