Potrzebuje pomocy kogoś kto jest dobry z fizyki :-) proszę zadanie w załączniku

Odpowiedź:
V=0,4 m^3
ρ=7900 kg/m^3
ρw=1000 kg/m^3
g=10 m/s^2
------------------------------
F=7900*0,4*10=31600 N
po zanurzeniu
F-Fw=V*g*(ρ-ρw)=0,4*10*(7900-1000)=27600 N
Wyjaśnienie:
Ciężar belki
F=ρ*V*g
po zanurzeniu siła zmniejszy się o ciężar wypartej wody
Fw=ρw*V*g