👤

akwarium w ksztalcie prostopadloscianu ma podstawe o wymiarach 40cm*80CM I WYSOKOSC ROWNA 60CM.wypelniony jest woda w 75%.O ile centymetrow podniesie sie poziom wody w akwarium,jesli wlejemy do niego jeszcze 32l wody?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

4dm*8dm*H=32dm^3

H=1dm =110cm

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

a=40 cm=4 dm

b=80 cm=8 dm

c=60 cm=6 dm

V=abc

V=4×8×6=192 dm^3=192 l

75%×192=0,75×192=144 l

192 l -6 dm

32 l -x dm

192x=6×32

192x =192/:192

x =1 dm= 10 cm -o tyle podniesie się poziom wody