Odpowiedź :
[tex]Dane:\\m = 450 \ g = 0,45 \ kg\\F = 18 \ N\\Szukane:\\a = ?\\\\Rozwiazanie\\\\Z \ II \ zasady \ dynamiki \ Newtona:\\\\a = \frac{F}{m}\\\\a = \frac{18 \ N}{0,45 \ kg}\\\\a = 40\frac{N}{kg} = 40\cdot\frac{kg\cdot\frac{m}{s^{2}}}{kg}= 40\frac{m}{s^{2}}\\[/tex]
Odp. Szukane przyspieszenie ma wartość 40 m/s².