Odpowiedź :
Odpowiedź:
v=3m/s
s=10m
r=8cm=0,08m
m=1kg
I=2mr²/5
W=Iω²/2=Iv²r²/2
W=2mr²/5 * v²r²/2
W=mv²r⁴/5
W=1kg*(3m/s)²*(0,08m)⁴/5
W=0,000073728J
W=F*s
F=W/s
F=0,000073728J/10m
F=0,0000073728=7,3μN
Odpowiedź:
v=3m/s
s=10m
r=8cm=0,08m
m=1kg
I=2mr²/5
W=Iω²/2=Iv²r²/2
W=2mr²/5 * v²r²/2
W=mv²r⁴/5
W=1kg*(3m/s)²*(0,08m)⁴/5
W=0,000073728J
W=F*s
F=W/s
F=0,000073728J/10m
F=0,0000073728=7,3μN