👤

Wyznacz z jaką prędkością poruszasz się z domu do szkoły w tym celu wyznacz drogę i czas.
Dane : 1 km do szkoły i 13 min pieszo


Odpowiedź :

V=s/t

t=13minut= ok. 0.22h

s=1km

V=1km/0.22h=ok. 4.55km/h

[tex]Dane:\\s = 1 \ km\\t = 13 \ min = \frac{13}{60} \ h\\Szukane:\\v = ?\\\\v = \frac{s}{t}\\\\v = \frac{1 \ km}{\frac{13}{60} \ h}\\\\\boxed{v\approx4,62\frac{km}{h}}[/tex]