👤

Blok betonowy o objętości= 1m^3 i gęstości p=1,8*10^3 km/m^3 wrzucono do cieczy o gęstości 10^3 kg/m^3. Ile wynosiła siła wyporu działająca na blok?
Poprosiłbym z obliczeniami :)


Odpowiedź :

Odpowiedź:

V=1m³

d=10³kg/m³

F=dgV

F=10³kg/m³*10N/kg*1m³

F=10⁴N=10kN

Wyjaśnienie: