👤

Na pudełko na taśmie transportującej poruszającej się z przyspieszeniem 5 m/s2 działa siła równa 100N. Oblicz masę pudełka

Odpowiedź :

Dane:

F= 100 N

a= 5 m/s²

Szukane:

m= ?

Rozwiązanie:

m= F/a= 100N:5 m/s²= 20 kg

Mam nadzieję, że dobrze <33

Pozdrawiam