Odpowiedź :
Odpowiedź:
v0=0
v1=5m/s
v2=10m/s
v3=15m/s
t1=1s
t2=2s
t3=3s
a)
Δv1=v1-v0
Δv=(5-0)m/s
Δv=5m/s
Δv2=v2-v1
Δv2=(10-5)m/s
Δv2=5m/s
Δv3=(15-10)m/s
Δv3=v3-v2
Δv3=5m/s
b)
jednostajnie przyśpieszonym
c)
Δt=1s
a=Δv/t
a=5m/s /1s
a=5m/s²
Odpowiedź:
v0=0
v1=5m/s
v2=10m/s
v3=15m/s
t1=1s
t2=2s
t3=3s
a)
Δv1=v1-v0
Δv=(5-0)m/s
Δv=5m/s
Δv2=v2-v1
Δv2=(10-5)m/s
Δv2=5m/s
Δv3=(15-10)m/s
Δv3=v3-v2
Δv3=5m/s
b)
jednostajnie przyśpieszonym
c)
Δt=1s
a=Δv/t
a=5m/s /1s
a=5m/s²