👤

Samochód poruszający się z prędkością 60mimetex: \small{ \frac{km}{h} w ciągu 60 minut pokona drogę:

Odpowiedź :

Dane:

v = 60km/h

t= 60min = 1h

Szukane:

s =?

Wzór

s = v • t

Obliczenia :

s = 60km/h • 1h = 60km

Odp; Samochód pokona drogę 60km.

On Studier: Inne Pytanie