Odpowiedź :
Odpowiedź:
I=0,5A
U=230V
f=50Hz
R=10Ω
Z=U/I
Z=230V/0,5A
Z=460Ω
Z²=R²+Xl²
Xl=√Z²-R²
Xl=√460²-10²
Xl=459,89Ω
Xl=Xc
Xc=1/2πfC
C=1/2πfXc
C=1/459,89Ω*2*3,14*50
C=6,92μF
Całkowicie poboru mocy nie można skompensować, gdyż stary w miedzi będą występować.