👤

Na jutro potrzebuję
Oblicz moc silnika elektrycznego zasilanego napięciem 20V jeżeli natężenie prądu wynosi 800mA
Oblicz moc silnika elektrycznego zasilanego napięciem 40V jeżeli natężenie prądu wynosi 400mA


Odpowiedź :

1.

[tex]U = 20 \ V\\I = 800 \ mA = 0,8 \ A\\\\\\P = U\cdot I\\\\P = 20 \ V\cdot 0,8 \ A = 20 \ \frac{J}{C}\cdot0,8 \ \frac{C}{s} = 16 \ \frac{J}{s} = 16 \ W[/tex]

2.

[tex]U = 40 \ V\\I = 400 \ mA = 0,4 \ A\\\\\\P = U\cdot I\\\\P = 40 \ V\cdot 0,4 \ A = \undeline{16 \ W}[/tex]

Odpowiedź:

U=20V

I=800mA=0,8A

P=U*I

P=20V*0,8A

P=16W

U=40V

I=400mA=0,4A

P=U*I

P=40V*0,4A

P=16W