Odpowiedź :
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
[tex]s=4m[/tex]
[tex]t=8s[/tex]
[tex]szukane:v[/tex]
Ponieważ w ruchu przyspieszonym przyspieszenie jest stałe - Obliczamy przyspieszenie w trzeciej sekundzie ( czyli czas wynosi 1 s)
[tex]s=\frac{at^2}{2}/*2[/tex]
[tex]2s=at^2/:t^2[/tex]
[tex]a=\frac{2s}{t^2}[/tex]
[tex]a=\frac{2*4m}{(1s)^2}=\frac{8m}{1s^2}=8\frac{m}{s^2}[/tex]
Jaką prędkość osiągnie po 8 sekundach jazdy?
[tex]v_o=0[/tex]
[tex]v=v_o+at[/tex]
[tex]v=a*t[/tex]
[tex]v=8\frac{m}{s^2}*8s=64\frac{m}{s}[/tex]
Odpowiedź:
t(3)=1s
t2=8s
s=4m
s=at²/2
2s=at²
a=2s/t
a=2*4m/1s
a=8m/s²
v=a*t
v=8s*8m/s²
v=64m/s
Wyjaśnienie: