👤

Prosze o pomoc w 3 zadaniach! zadania z przedmiotow zawodowych elektromechanika.
1.Jaka bedzie sprawnosc mechanizmu jezeli moc wejsciowa ma wartosc 30kW,a moc wyjsciowa 27kW.
2.Jakie bedzie przelozenie przekladni jezeli predkosc kola napedowego wynosi 500obr/min,a koa napedzanego 125obr/min.
3.Jakie bedzie przelozenie przekladni, jezeli kolo napedowe ma 28 zebow a kolo napedzane 14 zebow,Czy bedzie to reduktor,czy multiplikator?
Potrzebuje to na dzis :0


Odpowiedź :

Odpowiedź:

1)

η=P2/P1

η=27kW/30kW=0,9

2)

i=ω1/ω2

i=500obr/min / 125obr/min

i=4

3)

i=z1/z2

i=14/28

i=0,5

i<1 reduktor

Wyjaśnienie:

On Studier: Inne Pytanie