Odpowiedź :
Odpowiedź:
v wody = ?
[tex]m_{FeCl_{3}*6H_{2}O } = 55 g[/tex]
[tex]Cp = \frac{m_{s} }{m_{r}}*100[/tex]
55 g (FeCl3*6H2O) ---------- x (FeCl3)
270,3 g (FeCl3*6H2O) ------ 162,2 g (FeCl3)
x = 33 g
[tex]Cp = \frac{m_{s} }{m_{r}}*100[/tex]
[tex]10 = \frac{33}{55+x} * 100/*(55+x)[/tex]
[tex]550 + 10x = 3300\\10x = 2750/:10 \\x = 275 g[/tex]
[tex]v = \frac{m}{d} = \frac{275}{1}[/tex]
[tex]v_{H_{2}O} = 275 cm^{3}[/tex]