Odpowiedź :
Odpowiedź:
s=s1+s2+s3
s=(60+80+130)km=270km
t=t1+t2+t3
t=(4/6 + 5/6 + 6/6)h
t=15/6 h=2,5h
vśr=s/t
vśr=270km /2,5 h
vśr=108km/h
Odpowiedź:
s=s1+s2+s3
s=(60+80+130)km=270km
t=t1+t2+t3
t=(4/6 + 5/6 + 6/6)h
t=15/6 h=2,5h
vśr=s/t
vśr=270km /2,5 h
vśr=108km/h